Opravy Lanového mostu skončily

Náhodou jsem jel dnes po půlnoci okolo, tak jsem udělal narychlo pár fotek :)

info TSK – raději bez data otevření…
Po více než půl roce skončily opravy Lanového mostu na Jižní spojce, který byl loni v srpnu kvůli poškození na několik dní uzavřen. Na mostě jsou ale ještě betonové zábrany, které oddělovaly staveniště. Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka budou odklizeny do konce března. Pak bude provoz obnoven v plném rozsahu.

„Není bohužel technicky možné odvézt zábrany najednou, a proto budou odváženy postupně. A to vždy v nočních hodinách od 22:00 do 05:00,“ uvedl Mrázek.

Doprava na mostě je od srpnové opravy vedena v každém směru ve dvou pruzích. Po odstranění zábran budou otevřeny tři jízdní pruhy v obou směrech.

Most během rekonstrukce získal nové železobetonové římsy, původní byly v havarijním stavu. Má také nové protihlukové stěny a systém odvodnění. Obnovena byla rovněž izolace.

TSK získala na rekonstrukci mostu, který je jednou z hlavních dopravních tepen hlavního města a denně přes něj přejede téměř 100.000 aut, 60 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Lanový most byl dokončen v roce 1996. Přemosťuje železniční traťPraha – České Budějovice a seřaďovací nádražíPraha-Strašnice. Na začátku srpna na něm dělníci objevili závažné poničení, jeden z nosníků o několik centimetrů poklesl. Nejprve na most nesměly nákladní vozy nad šest tun, na tři dny pak byl most uzavřen pro veškerou dopravu.
Zdroj: ČTK

Zanechat komentář